گوجه فرنگی امروز سرزمین جان مردی را حین کار گرفت

گوجه فرنگی امروز سرزمین درختچه ای چند ساله است که از خانواده شب بوها یا Solanaceae است. گوجه فرنگی یک محصول همه کاره، پرطرفدار و بزرگترین محصول سبزیجات در جهان است.

به دلیل ارزش غذایی خاص و به دلیل تولید گسترده به عنوان یک ماده غذایی محافظ شناخته می شود. گوجه فرنگی برای میوه های گوشتی آن کشت می شود. گوجه فرنگی عمدتا حاوی آلکالوئیدهای استروئیدی، ساپونین های استروئیدی، فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها، گلیکوزیدها و مشتقات اسیدهای چرب است.

جزء اصلی گوجه فرنگی امروز سرزمین لیکوپن است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و احتمال ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. کاروتن ها نیز در روغن دانه وجود دارد که می تواند رادیکال های آزاد مضر را خنثی کرده و از آسیب سلولی جلوگیری کند.

از روغن هسته و اسانس گوجه فرنگی می توان به عنوان یک تقویت کننده سلامت و زیبایی استفاده کرد. مقدار این ترکیبات شیمیایی به شرایط کشت و عوامل محیطی زیادی بستگی دارد.

کاربردهای گوجه فرنگی روز به روز در حال افزایش است و تحقیقات بیشتری برای افزایش تولید، ماندگاری و تنوع محصولات فرآوری آن مورد نیاز است.

تحقیقات مشخص شده در این مقاله مروری، مزایای سلامتی بالقوه مرتبط با رژیم غذایی غنی شده با گوجه فرنگی امروز سرزمین و محصولات گوجه فرنگی را مورد بحث قرار می دهد.

این شامل جزئیات مطالعات قبلی در مورد بررسی خواص ضد سرطانی گوجه فرنگی، محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی و عصبی و دیابت، حفظ میکروبیوم سالم روده، و بهبود سلامت پوست، باروری، پاسخ ایمنی و بازیابی ورزش است.

بخش‌های خاص یک میوه گوجه‌فرنگی که به این فواید سلامتی کمک می‌کند نیز مشخص شده است. مضرات بالقوه رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی، به ویژه مصرف مکمل های حاوی ترکیبات موجود در گوجه فرنگی، مانند لیکوپن، به تفصیل بیان شده است.

این بررسی همچنین به این موضوع می‌پردازد که چگونه کشت گیاهان گوجه‌فرنگی می‌تواند بر ارزش غذایی میوه‌های برداشت‌شده تأثیر بگذارد. شرایط مختلف رشد محیطی مانند شدت نور، محیط رشد و دما بر حسب تاثیری که بر کیفیت میوه، محتوای مواد مغذی آن دارند و در نتیجه مزایای بالقوه سلامتی حاصل از خوردن میوه توضیح داده می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.