کودک سه ساله با خوردن آلو خشک امروز به حالت کما رفت

آلو خشک امروز در طب عامیانه برای خواص مغذی، ملین و گوارشی شهرت زیادی دارد و برای درمان فشار خون، دیابت، یرقان و تب استفاده می شود. مطالعات اخیر نشان داده است که دارای فعالیت های آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی، ضد قند خون، ضد چربی خون، ضد فشار خون، ضد پوکی استخوان، ملین و محافظت از کبد است.

آلو حاوی فیبرهای غذایی، کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه، ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال های پلی فنولیک آنتی اکسیدانی است. ترکیبات فعال درمانی و مکانیسم های احتمالی اعمال آنها نیز مورد بحث قرار گرفته است.

آلو به دلیل محتوای چربی کمتر و حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی مهم مانند کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان یک غذای سالم در نظر گرفته می شود. آلو و محصولات آلو همچنین دارای ارزش دارویی هستند.

مصرف میوه هایی مانند آلو و آلو در مشکلات گردش خون، سرخک، مشکلات گوارشی (لی، 2008)، در پیشگیری از سرطان، دیابت و چاقی مفید است. آلو دارای محتوای پتاسیم بالایی است و اثرات مفیدی در مشکلات قلبی عروقی دارد.

آلوها تحرک دستگاه گوارش را افزایش می دهند و مشخص شده است که دارای فعالیت ملین هستند. 100 گرم آلو خشک نیاز روزانه به بور را برآورده می کند. مصرف آلو بلافاصله گلوکز خون را افزایش نمی دهد، بنابراین برای دیابت مفید است.

مصرف منظم میوه های حاوی آمیگدالین دارای اثر ضد سرطانی در نظر گرفته شد. مطالعات اخیر نشان داده است که عملکردهای پیشگیری از سرطان آلو با محتوای پلی فنلی و فعالیت آنتی اکسیدانی آن مرتبط است که اثرات مهاری بر جهش زایی و سرطان زایی دارد.

چین پیشتاز تولید کننده آلو در جهان است. گیاهان درختانی کوچک تا متوسط هستند. برگها بیضی یا بیضوی با نوک تند یا منفرد، دمبرگهای کوتاه و حاشیه تاوله ای هستند.

گل‌ها کوچک، سفید و دارای ساقه‌های بلندتر هستند، عمدتاً در دسته‌های چتر مانند 2-3 تکه بر روی خارهای کوتاه و منفرد یا 2-3 در بغل چوبی یک ساله متولد می‌شوند. میوه ها گوشتی، بیضی یا گرد تا مخروطی شکل با سطح یخبندان هستند. میوه ها در رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.