کودکی با دادن سیب ترش فرانسوی به حیوان خانگی اش سبب مرگش شد

تخمین زده می شود که تولید سالانه سیب ترش فرانسوی در سراسر جهان 63 میلیون تن است. با رسیدن سیب، سرعت تنفس و تولید اتیلن به طور چشمگیری افزایش می یابد. سطح بالای اتیلن بر کیفیت سیب تأثیر می گذارد و ممکن است باعث نرم شدن میوه شود.

بنابراین، حفظ کیفیت سیب برای حفظ تازگی میوه‌های سیب از اهمیت بالایی برخوردار است. مهار کننده درک اتیلن، 1-متیل سیکلوپروپن (1-MCP)، به طور گسترده برای به تاخیر انداختن رسیدن میوه در بازار جهانی استفاده شده است.

1-MCP با اتصال به گیرنده های خود، فعالیت اتیلن را مهار می کند و در نتیجه طراوت سیب را طولانی تر می کند. تیمار 1-MCP با کمک به حفظ سفتی پالپ سیب، کاهش سرعت زخم، حفظ محتوای جامد محلول (SSC، °Brix) و اسیدیته قابل تیتراسیون (TA) و سرکوب تولید فرار عطر، باعث افزایش طراوت سیب در طول ذخیره‌سازی می‌شود. این عوامل کیفیت کلی کیفیت سیب را تعیین می کنند.

سیب منبع عالی ترکیبات فنلی آنتی اکسیدانی از جمله کاتچین، پروسیانیدین، فلوریدزین، کورستین، کافئیک اسید و اسید کلروژنیک است. ترکیب پلی فنلی به رقم بستگی دارد.

در طول نگهداری در سرد، فعالیت آنتی اکسیدانی پوست سیب «Empire» و «Delicious» با 1-MCP بیشتر از پوست سیب تیمار نشده بود.  در مقایسه با پوست سیب “لذیذ” تیمار نشده، آنهایی که با 1-MCP تیمار شده بودند سطوح فلاونوئید کل بالاتر اما سطح اسید کلروژنیک کمتری را نشان دادند.

پوست سیب Empire تحت درمان با 1-MCP دارای غلظت کل فنلی بالاتری نسبت به همتایان تیمار نشده بود. با این حال، پالپ سیب “Empire” تیمار شده با 1-MCP غلظت کل فنلی کمتری را نسبت به پالپ سیب “Empire” تیمار نشده نشان داد.

بنابراین، درمان 1-MCP ممکن است بر کیفیت تغذیه ای میوه های سیب تأثیر بگذارد. شرایط پس از برداشت بر میزان قند و اسیدیته سیب تأثیر می گذارد.

مطالعات بر روی ارزیابی حسی میوه های سیب تیمار شده با 1-MCP پس از نگهداری طولانی مدت در سرد محدود است. ویژگی‌های حسی مانند بو، طعم و بافت برای سیب‌های «آنا» تیمار شده با 1-MCP که تنها به مدت 5 هفته در دمای 0 درجه سانتی‌گراد ذخیره شده بودند، حفظ شد.

یک مطالعه پاسخ‌های مصرف‌کننده را به سیب‌های تیمار شده با 1-MCP که به مدت 6 ماه ذخیره شده بودند، تعیین کرد و SSC، TA و مواد فرار را ارزیابی کرد، اما آنالیز حسی توصیفی را نداشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.