پیرمردی با خوردن زیره گلها توانایی راه رفتنش را از دست داد

اثر زیره گلها بر سرطان روده بزرگ در موش های صحرایی با استفاده از 1،2-دی متیل هیدرازین (DMH) s.c مورد مطالعه قرار گرفت. 20 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن.

نتایج نشان داد که زیره باعث سرکوب سرطان کولون در حضور DMH پروکارسینوژن می شود. دفع اسیدهای صفراوی مدفوع و استرول های خنثی به طور قابل توجهی در موش های زیره سبز + DMH تجویز شده افزایش یافته است.

کلسترول و فعالیت ردوکتاز 3-هیدروکسی-3-methylglutaryl-CoA در موش های تحت درمان با زیره + DMH کاهش یافت. زیره مصرف شده تولید شده از صنعت آیورودا از نظر پتانسیل غذایی آن از نظر آنتی اکسیدان (از نظر رادیکال 2،2-دیفنیل-1-پیکریل-هیدرازیل هیدرات [DPPH])، ضد دیابت (از نظر مهار بهتر α-آمیلاز) مورد ارزیابی قرار گرفت.

فعالیت جذب گلوکز در سلول های L6) و خواص ضد سرطانی (از نظر توقف چرخه سلولی و القای آپوپتوز در سلول های سرطانی کولون HT29) و در مقایسه با زیره خام (Arun et al., 2016).

نتایج نشان داد که فرمولاسیون مواد غذایی مغذی ساخته شده از زیره مصرف‌شده می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری یا مدیریت بیماری‌های دژنراتیو داشته باشد.از دانه های زیره به طور سنتی برای درمان اسهال استفاده می شود.

عصاره آبی دانه زیره سبز (100، 250 و 500 میلی گرم بر کیلوگرم) در برابر اسهال در موش های صحرایی آلبینو القا شده با روغن کرچک مورد بررسی قرار گرفته است (Sahoo et al., 2014). عصاره مهار قابل توجهی در فراوانی اسهال، تاخیر در زمان اجابت مزاج، ترشح مایع روده و رانش روده به صورت وابسته به دوز نشان داد.

فیبریلاسیون α-سینوکلئین (α-SN) یک فرآیند حیاتی در پاتوفیزیولوژی چندین بیماری نورودژنراتیو، به ویژه بیماری پارکینسون است. مطالعه ای بر روی اثرات بازدارنده اسانس C. cyminum بر فیبریلاسیون α-SN نشان داد که ترکیب طبیعی کم فراوان، کومینالدئید می تواند فیبریلاسیون α-SN را تعدیل کند، که نشان می دهد چنین آلدئید فعال طبیعی می تواند کاربردهای درمانی بالقوه ای داشته باشد (مرشدی و همکارانش). .، 2015).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.