پارچه کرپ از جنس پشمی، ابریشمی یا مصنوعی است

کرپ (منسوجات) پارچه‌ای پشمی، ابریشمی یا مصنوعی است که ظاهری برآمده و چروکیده دارد. کرپ (نساجی) از یک کلمه فرانسوی گرفته شده است که به یک پنکیک نازک و کوچک اشاره دارد.

معمولاً پارچه ای سبک تا متوسط است، اما در نهایت پارچه مبلی می تواند هر وزنی داشته باشد. از پارچه کرپ می توان برای ساخت لباس هایی مانند کت و شلوار، شلوار، لباس و بلوز و … استفاده کرد.

همچنین در مواد تزئینی خانه مانند پنجره، بالش و پرده محبوب است. در این مقاله انواع پارچه های کرپ را به شما می گوییم بررسی کنید.

به طور متعارف، این پارچه لحاف تشک عروس جدید در بسیاری از جوامع غربی توسط خانم ها در ایام عزاداری یا تشییع جنازه پوشیده می شد، اما این سیستم از مد افتاده است.

جوامع مختلف در سراسر جهان انواع مختلفی از پارچه مازراتی را در تولید منسوجات خود وارد می‌کنند و در برخی شرایط همچنان از کرپ استفاده می‌شود که چندین سال است به همین شکل ساخته شده است.

کرپ یک بافت مواج و سه بعدی منحصر به فرد است که به روش بافت یا با استفاده از روش پارچه ساخته می شود. بنابراین لباس هایی که با استفاده از پارچه کرپ تهیه می شوند کاملاً ظریف هستند و برای اهداف تشریفاتی استفاده می شوند.

پارچه کرپ بیشتر در فرهنگ غربی هنگام عزاداری استفاده می شد اما اکنون از مد افتاده است. انواع مختلفی از پارچه های کرپ وجود دارد که عبارتند از پارچه کرپ مازراتی ، آئروفون، کرپ د سانته، کرپ آنگلاز و بسیاری دیگر که بعداً مورد بحث قرار خواهند گرفت.

نوع پارچه کرپ با سطح چروکیده، چروکیده یا سنگریزه مانند مشخص می شود. این سطح با نخ به شدت در پود و تار پیچ خورده است. پارچه با بافت ساده درست می شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که این بافت چروک که در این پارچه یافت می شود می تواند هم زبر و هم صاف باشد. از انواع الیاف اصلی که می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند بافته می شود.

 • منابع:
  1. Types Of Crepe Fabrics – Crêpe (Textile)
 • تبلیغات: 
  1. ایزوگام یک سازه مهندسی شناخته شده است
  2. ساده ترین راه درمان طبیعی با گلاب
  3. باقالی چه مزایایی برای گیاهخواری دارد
  4. میز اداری که به هیچ عنوان نمی شکند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.