مصرف پیاز سرخ شده چیپسی برای افراد بالای 20 سال ممنوع اعلام شد

پیاز و پیاز سرخ شده چیپسی به عنوان منبع خوبی از ویتامین C ممکن است از ساخت و نگهداری کلاژن حمایت کند. کلاژن ساختار پوست و مو را فراهم می کند.

یک بررسی در سال 2019 نشان داد که کورستین، ترکیبی در پوست پیاز، هنگامی که محققان آن را استخراج کردند و به عنوان مکمل مصرف کردند، با کاهش فشار خون ارتباط داشت.

با این حال، این مطالعه اثرات بالقوه مصرف پیاز را به عنوان بخشی از رژیم غذایی به جای مصرف کورستین به صورت مکمل بر فشار خون بررسی نکرد. پیاز یک غذای غنی از مواد مغذی است، به این معنی که سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است در حالی که کالری کمی دارد.

یک فنجان پیاز خرد شده منبع مورد اعتماد را ارائه می دهد:

64 کالری
14.9 گرم (گرم) کربوهیدرات
0.16 گرم چربی
0 گرم کلسترول
2.72 گرم فیبر
6.78 گرم شکر
1.76 گرم پروتئین

پیاز خطرات کمی برای افرادی که آن را می خورند دارد. با این حال، برخی از افراد ممکن است به پیاز حساسیت یا عدم تحمل داشته باشند. هر کسی که پس از خوردن آنها واکنشی را تجربه می کند باید حتما به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

پیاز به گریه کردن مردم در حین برش دادن یا خرد کردن شهرت دارد. این پاسخ به دلیل وجود یک منبع گاز قابل اعتماد به نام syn-Propanethial-S-oxide رخ می دهد. این ماده شیمیایی یک مایع ترکیبی است که به عنوان یک عامل اشک آور عمل می کند، به این معنی که باعث اشک یا سوزش چشم می شود.

انجمن ملی پیاز برای کاهش پارگی در حین خرد کردن، توصیه می‌کند پیاز را به مدت 30 دقیقه سرد کنید و سپس سر آن را ببرید. سپس فرد باید لایه بیرونی پیاز را کنده و ریشه آن را دست نخورده بگذارد، زیرا این قسمت دارای بیشترین غلظت مواد اشک آور است.

با وجود اشک هایی که می توانند تولید کنند، پیاز می تواند یک مکمل سالم برای هر برنامه غذایی باشد. با این حال، الگوی کلی غذا خوردن یک فرد در پیشگیری از بیماری و سلامتی بسیار مهم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.