مصادره کشتی قاچاقی که مملو از صافی بنزین اکتان بود

بنزین و هوا پیستون دوباره به سمت بالا حرکت می کند و مخلوط سوخت و ایرانول ریسینگ را فشرده می کند و وقتی به بالای آن می رسد، شمع بخار مواد منفجره را مشتعل می کند و دوباره پیستون را به سمت پایین می راند.

وقتی پیستون به بالای سیلندر برمی گردد، خارج می شود. آنچه از سوخت مصرف شده از طریق دریچه های اگزوز باقی می ماند و کل فرآیند دوباره شروع می شود.

ضربه زمانی اتفاق می افتد که فشرده سازی مخلوط سوخت و هوا به تنهایی و نه شمع باعث انفجار می شود.

این منجر به صدای بسیار بلند می شود و ارتعاشات زیادی در خود موتور وجود دارد؛ شپرد خاطرنشان می کند: “از نظر مکانیکی برای موتورها بسیار بد است.” وسوسه منفجر شدن بهتر از هپتان عموزاده فرارش.

ویلیام گرین، شیمیدان مؤسسه فناوری ماساچوست، توضیح می دهد: شما به بنزین در مورد نحوه ضربه زدن آن در مقایسه با این بهترین اکتان بنزین امتیاز می دهید.

اکتان

 

با این حال، اکثر خودروهای مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نسبت تراکم خاصی را به کار می‌گیرند، یعنی اندازه‌گیری میزان فضای موجود برای سوخت و روغن موتور ایرانول 16000 وقتی پیستون در پایین و بالای سیلندر قرار دارد.

این نسبت تراکم جایی در همسایگی هشت به یک – سوخت‌های اکتان پایین‌تر (مانند بنزین معمولی، اکتان خوب قدیمی 87) را بدون ضربه تحمل می‌کند.

گرین می گوید: «نسبت تراکم توسط طراح موتور تعیین می شود. “سوخت معمولی به درستی می سوزد و سوخت ممتاز به درستی می سوزد و بنابراین دلیلی وجود ندارد که پول اضافی را پرداخت کنید.”

موتورهای با کارایی بالا، مانند موتورهای برخی از خودروهای اسپورت یا خودروهای قدیمی تر و سنگین تر، اغلب دارای نسبت تراکم بسیار بالاتری هستند.

برای مطلع شدن از اینکه جای صافی بنزین کوییک کجاست می توانید به وب سایت مورد نظر مراجعه فرمایید.

این خودروها برای مثال سوبارو WRX شپرد به بنزین درجه یک نیاز دارند و بدون آن قطعا ضربه خواهند زد. او می گوید: من باید اکتان 92 را وارد کنم. توربوشارژر دارد.

 • منابع:
  1. Fact or Fiction?: Premium Gasoline Delivers Premium Benefits to Your Car
 • تبلیغات: 
  1. قیمت انواع دان مرغ گوشتی
  2. آموزش آواز از گنجشک ها در پارک ملی
  3. گنجشک ها قابل اعتماد و وابسته به یکدیگر هستند.
  4. گوشواره طلا شیک و در عین حال ابتدایی را انتخاب کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.