مردی با چرم بوفالو سیاه ماشین عروس خود را تزئین کرد

فعالان حقوق حیوانات به رفتار خشن با حیوانات پرورش داده شده در فرآیندهای صنعتی اشاره می کنند. محیط بانان به انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با پرورش دام اشاره می کنند که چرم بوفالو سیاه محصول جانبی آن است.

طبق گفته سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد، کشاورزی مسئول 18 درصد از انتشار کل گازهای گلخانه ای در سراسر جهان است. پس از آن، زمین های جنگل زدایی وجود دارد که آن حیوانات اغلب در آن چرا می کنند، و خمره های غول پیکر مواد شیمیایی خطرناک که در آن چرم دباغی می شود.

با این حال، چرم بوفالو سیاه جایگزین هزینه زیست محیطی قابل توجهی دارد. هم پلی یورتان و هم پلی وینیل کلراید باید تحت فرآیندهای شیمیایی قرار گیرند تا به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا بتوانند چرم را تقلید کنند: اولی شامل رنگ آمیزی پلی یورتان مایع روی یک لایه پشتی پارچه است که برای سیال شدن آن به یک حلال سمی نیاز دارد.

دومی نیاز به پلاستیسیزرهایی مانند فتالات دارد که سمی نیز هستند. هر دو از سوخت‌های فسیلی ناشی می‌شوند که وقتی سوزانده می‌شوند، موادی مانند خاکستر، نیتروژن و کربن را در اتمسفر آزاد می‌کنند که به باران اسیدی (و همچنین بسیاری از چیزهای وحشتناک دیگر) کمک می‌کنند.

هر دو صدها سال طول می کشد تا در محل دفن زباله تجزیه شوند سرنوشتی که مسلماً احتمال بیشتری دارد که به آن برسند، زیرا کاپشن چرم مصنوعی ارزان قیمتی که در بازار واتفورد به قیمت یک پنج نفر خریدید، به مراتب کمتر به عنوان میراثی در طول نسل ها به دست می آید.

این موضوع باعث نشده است که بسیاری از برندهای مد با شور و شوق در مورد اصطلاح “چرم وگان” صحبت کنند. در هفته‌های اخیر تعداد بیانیه‌های مطبوعاتی‌ای که در مورد این گزینه‌های به اصطلاح چرم بوفالو سیاه پایدار فریاد می‌زدند، از دست داده‌ام.

احتمالاً به این دلیل است که علاقه مصرف کنندگان در بالاترین حد خود قرار دارد. Lyst گزارش می دهد که در شش ماه گذشته، جستجو برای چرم گیاهی 119 درصد افزایش یافته است. در همین حال، اصطلاح “مد وگان” مسئول بیش از 9.3 میلیون برداشت اجتماعی بوده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.