مردی با سرکه سفید بزرگ اتومبیلش را برق انداخت

انواع مختلفی از سرکه های مختلف در سراسر جهان تولید می شود. برخی از انواع سرکه در جدول 1 فهرست شده و بر اساس مبدا تولید طبقه بندی شده اند.

یکی از معروف ترین انواع سرکه، سرکه بالزامیک سنتی است که از انگورهای پخته و غلیظ شده انگور سفید یا قرمز تولید می شود. محصول سرکه حاصل در مجموعه‌ای متوالی از بشکه‌های کوچک‌تر با حجمی بین 75 تا 10 لیتر کهنه می‌شود.

عطر و طعم منحصر به فرد سرکه سفید بزرگ به دلیل روش سنتی تولید در این منطقه است که به سیستم “soleras y criaderas” معروف است. این سیستم شامل استیفیکاسیون آهسته در طول پیری در چلیک های بلوط آمریکایی است که در ردیف ها و سطوح روی هم چیده شده اند.

محصول نهایی از چلیک های چیده شده در مخلوطی از سرکه های سنین مختلف مخلوط می شود. سرکه های دیگر تولید شده در سراسر جهان شامل سرکه ژاپنی کوروسو و سرکه چینی ژنجیانگ است که از برنج تولید می شود. تولید سرکه برنج با غوطه ور کردن برنج در آب، گرم کردن، خنک کردن و تلقیح با مخمر برای تولید اتانول آغاز می شود.

پس از آن، تخمیر اسید استیک انجام می شود و محصول بالغ می شود. سرکه نیشکر از آب نیشکر تخمیر شده تهیه می شود، طعم ملایمی دارد و به طور گسترده در تهیه غذا در فیلیپین استفاده می شود.

در تولید سرکه، AAB نیاز به دسترسی به اکسیژن دارد. در روش سطح آهسته‌تر تخمیر سرکه که بیشتر برای سرکه‌های سنتی استفاده می‌شود، AAB در سطح مشترک بین هوا و مایع رشد می‌کند.

در روش غوطه‌ور شدن سریع‌تر که بیشتر برای سرکه‌های تجاری استفاده می‌شود، AAB از طریق جریان هوای مداوم در مایع استی‌کننده اکسیژن تامین می‌شود.

AAB ممکن است اسیدهای آلی مختلفی از جمله اسیدهای استیک، تارتاریک، لاکتیک، مالیک و سیتریک را در نتیجه اکسیداسیون قندها و الکل ها تولید کند. با این حال، اسید استیک در بین این اسیدها غالب است. اسیدهای آلی جدا شده از انواع مختلف سرکه در جدول 3 ارائه شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.