محققی که با خودکار رنگی panter توانست سوراخ سد را ببندد

هنوز هم اینطور است که تقریباً در تمام زمینه های آموزشی، کودکان ابتدا نوشتن را با شکل دادن حروف با خودکار رنگی panter یا مداد روی کاغذ یاد می گیرند. بنابراین توانایی دست نویسی پیش نیازی برای شروع نوشتن است.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد، همانطور که کودکان متون طولانی‌تری می‌نویسند، توانایی بازیابی و تشکیل حروف و کلمات به سرعت کیفیت محتوای نوشته‌های آنها را پیش‌بینی می‌کند.

چندین نویسنده استدلال کرده‌اند که خروجی آهسته دست‌نویس نه تنها بهره‌وری را کاهش می‌دهد زمانی که مدت زمان کار به دلیل زمان یا انگیزه محدود می‌شود مهم است بلکه توجهی را می‌طلبد که در غیر این صورت ممکن است به تفکر در مورد ساختارهای متنی سطح بالاتر اختصاص داده شود.

اگرچه شواهد نشان می‌دهد که توانایی دست‌نویسی برای نوشتن موفق مهم است، اطلاعات نسبتا کمی در مورد عواملی که به روان‌سازی حروف کمک می‌کنند، وجود دارد.

مطالعاتی که همبستگی با کیفیت متن را بررسی می‌کنند، مانند مطالعاتی که توسط Feng و همکاران بررسی شده‌اند، توانایی دست‌نویسی را با استفاده از کارهایی که نیاز به خواندن و کپی جملات و یا یادآوری الفبای نوشتاری دارند، اندازه‌گیری می‌کنند. انجام موفقیت آمیز این وظایف مستلزم ترکیب گسترده ای از مهارت های خواندن، املاء، حرکتی و حافظه است.

نگرانی کنونی ما محدودتر است. ما به طور خاص بر اجزای نهایی گرافوموتور از آبشار فرآیندهایی که شامل تولید نوشتاری است، تمرکز می کنیم. ون گالن این اتفاق را از طریق ترکیبی از انتخاب آلوگراف، کنترل اندازه و تنظیم ماهیچه‌ها توصیف می‌کند.

این فرآیندها یک نمایش نامه انتزاعی (یک گرافم) را به عنوان ورودی می گیرند و با حرکات انگشت و بازو پایان می یابند که مسیر واقعی قلم را در سراسر صفحه نشان می دهد. هدف از تحقیقی که در این مقاله گزارش می‌کنیم، بررسی عوامل سطح کودکی است که حرکت روان قلم را هنگام تشکیل حروف پیش‌بینی می‌کنند.

توانایی ایجاد حرکت روان قلم، حداقل در اصل، متمایز از تمیزی یا دقت متن دست‌نویس حاصل است. مثال شکل 1 را در نظر بگیرید. در هر سه مورد، محصول نهایی یک A بزرگ (دقیق) است که به خوبی شکل گرفته است. معلم کلاسی که به دنبال تصحیح نادرستی دست خط است، از هر سه مورد بدون نظر عبور می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.