فروش نوعی گردو در قم که خوردن آن موجب افزایش هوش در کودکان می شود

طبق تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه بالینی آسیا و اقیانوسیه، مصرف معمول گردو در قم با سطوح بالاتر مصرف انرژی در هنگام استراحت مرتبط است.

با این حال، آنها خاطرنشان می کنند که اگرچه شواهد علمی نشان می دهد که این درست است، اما آن را ثابت نمی کند. این بیانیه همچنین به آجیل کامل یا خرد شده اشاره دارد و نه محصولاتی که حاوی آجیل هستند.

در کارآزمایی‌هایی که کاهش وزن را با استفاده از رژیم‌های غذایی شامل یا حذف گردو مقایسه کردند، رژیم‌هایی که شامل آجیل در حد اعتدال بودند کاهش وزن بیشتری را نشان دادند.

مطالعه ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد همچنین نشان داد زنانی که به ندرت آجیل می خورند نسبت به زنانی که دو بار در هفته یا بیشتر آجیل مصرف می کنند، در یک دوره 8 ساله افزایش وزن بیشتری داشتند.

بر اساس مطالعه دیگری در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، مصرف مکرر گردو با کاهش خطر کوله سیستکتومی (عملی برای برداشتن کیسه صفرا) مرتبط است.

در بیش از یک میلیون نفر که در طول 20 سال ثبت شده است، زنانی که بیش از 5 اونس آجیل در هفته مصرف می‌کردند در مقایسه با زنانی که کمتر از 1 اونس آجیل در هفته می‌خوردند، خطر کوله سیستکتومی کمتری داشتند.

گردو منبع خوبی از ماده معدنی مس است. کمبود شدید مس با کاهش تراکم مواد معدنی استخوان و افزایش خطر پوکی استخوان همراه است.

پوکی استخوان وضعیتی است که در آن استخوان‌ها نازک‌تر و کمتر متراکم می‌شوند و شکستگی و شکستن آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

تحقیقات بیشتری در مورد اثرات کمبود حاشیه ای مس و مزایای بالقوه مکمل های مس برای پیشگیری و مدیریت پوکی استخوان مورد نیاز است. مس همچنین نقش مهمی در حفظ کلاژن و الاستین، اجزای ساختاری اصلی بدن دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.