طعم اصلی شکلات هوبی در تهران به دلیل وجود این ماده می باشد

شکلات به خاطر طعم خوبش به خوبی شناخته شده است و تاریخچه آن در زمان های قدیم آغاز شد، زمانی که مایاها شکلات (نوشیدنی کاکائویی که با آب گرم تهیه می شود) را غذای خدایان می دانستند.

صنایع غذایی انواع مختلفی از شکلات هوبی در تهران را تولید می کند: در سال های اخیر، به ویژه شکلات تلخ، محبوبیت زیادی به دست آورده است. علاقه به شکلات به دلیل اثرات فیزیولوژیکی و بالقوه سلامتی آن، مانند تنظیم فشار خون، سطح انسولین، عملکرد عروق، فرآیندهای اکسیداسیون، اثرات پری بیوتیک، هموستاز گلوکز و متابولیسم لیپید افزایش یافته است.

با این حال، مطالعات ترجمه ای و اپیدمیولوژیک بیشتری برای تأیید نتایج موجود و ارزیابی سایر اثرات احتمالی مربوط به مصرف کاکائو و شکلات، تأیید اثراتی که تاکنون فقط در شرایط آزمایشگاهی نشان داده شده بود در انسان، و پیشنهاد بهترین روش مصرف (از نظر دوز) مورد نیاز است.

تاریخچه شکلات با قوم مایا آغاز شد که احتمالاً اولین مردمی در آمریکای جنوبی بودند که گیاه کاکائو را کشت کردند. برای مایاها، شکلات یک نوشیدنی کاکائویی بود که با آب داغ تهیه می شد و اغلب با دارچین و فلفل طعم دار می شد. این غذا “غذای خدایان” نامیده می شد و توسط آزتک ها در سفره امپراتور موکتزوما دوم ارائه می شد.

در سال 1502، کریستف کلمب اولین اروپایی بود که با کاکائو مواجه شد. او یک قایق رانی که حاوی دانه های کاکائو بود، که “بادام اسرارآمیز ظاهری” در نظر گرفته می شد و به عنوان نوعی ارز در آمریکای شمالی شناخته می شد، گرفت.

کاکائو در سال 1528 در اروپا ظاهر شد، زمانی که فاتح اسپانیایی هرنان کورتس نمونه‌هایی از کاکائو را برای پادشاه چارلز اسپانیا آورد و تأثیرات عالی نوشیدنی تهیه شده از این “طلای قهوه‌ای” را منتشر کرد.

ویژگی‌های شکلات به دلیل مشکلاتی که در محیطی نامطلوب برای رشد آن وجود داشت، مدت‌ها در اروپا نادیده گرفته شد. زیستگاه طبیعی درخت کاکائو پایین تر از یک جنگل بارانی همیشه سبز است.

گیاهان کاکائو به دمای نسبتاً بالا (با میانگین سالانه حداکثر 30-32 درجه سانتیگراد و حداقل میانگین 18-21 درجه سانتیگراد) و به طور کلی رطوبت نسبی بالا واکنش نشان می دهند: اغلب تا 100٪ در طول روز، به 70-70 کاهش می یابد.

80 درصد در شب. بر اساس آخرین داده های منتشر شده از سازمان بین المللی کاکائو (ICCO)، کل تولید جهانی دانه های کاکائو در سال 17-2016، 4739000 تن بوده است که عمدتاً از آفریقا (3622000 تن) بوده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.