شیره خرما از درختان زندگی

بیش از پنج هزار سال است که نخل ها در اطراف محل سکونت انسان هستند. این درختان در سطح جهانی بین 25 درجه شمالی و 25 درجه جنوبی خط استوا توزیع شده اند و برای بسیاری از اهداف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

هر اینچ از درخت بدون هدر رفتن مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان پایه و اساس اقتصاد قدیمی عمل می کند و از این رو به عنوان “درختان زندگی” شناخته می شود.

این بررسی به انواع درختان خرما می پردازد که جمع آوری شیره خرما روی آنها انجام می شود و روش های مورد استفاده برای جمع آوری شیره نیز توضیح داده شده است.

علاوه بر این، محصولات ارزش افزوده ساخته شده از شیره خرما اصل، تکنیک های فرآوری و اقتصاد مربوط به رزق و روزی کشاورزان حاشیه ای و مزایای سلامتی مصرف شیره قندی نیز در این بررسی پوشش داده شده است.

داده های موجود در مورد سودمندی شیره خرما مختص منطقه و در اقیانوس وسیع ادبیات پراکنده است. درک عمیق تر از ترکیبات شیمیایی، میکرو فلور و اقتصاد به شناسایی روش نگهداری مناسب شیره خرما کمک می کند.

شیره برداشت شده از درختان خرما سرشار از قندها، اسیدهای آمینه ضروری و ویتامین ها است که به همین دلیل به عنوان یک نوشیدنی انرژی زا مورد مصرف مردم روستایی و حاشیه شهر قرار می گیرد.

در مناطق شهری، موانع اصلی برای ترویج این صنعت در مقیاس بزرگتر، مفهوم کلی در نظر گرفتن شیره خرمای سنتی به عنوان یک نوشیدنی الکلی، محدودیت در بازارپسندی به دلیل عدم استفاده از تکنیک های نگهداری و عدم آگاهی مردم است.

  • منابع:
    1. Anthology of palm sap: The global status, nutritional composition
  • تبلیغات: 
  1. استفاده از محافظ چشم در هنگام استفاده از پمپ هواکش
  2. آیا استفاده از لیمو روی صورت به پوست شما کمک می کند؟

  3. با این کالاها از هر انگشتتان پول می ریزد!
  4. کشف ژنتیک جدید که منجر به بروز هپاتیت می شود!!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.