شکلات تافی میوه ای که از آن برای ساخت واکسن کرونا استفاده شد

شکلات تافی میوه ای تلخ محبوب ترین شکلات نیست. غلظت بالاتر در آنتی اکسیدان ها باعث افزایش تلخی می شود. چگالی کالری شکلات تلخ به طور بالقوه کمتر است، اما با توجه به دستور العمل ها و مواد تشکیل دهنده، تنوع زیادی دارد.

با این وجود، در دهه گذشته، علاقه به شکلات تلخ به عنوان یک غذای بالقوه کاربردی به طور مداوم افزایش یافته است. در این بررسی، ترکیب تغذیه‌ای، عوامل مؤثر بر فراهمی زیستی و نتایج سلامتی مصرف شکلات تلخ را ارائه می‌کنیم.

ما برای نشان دادن این اثرات از مطالعات تجربی و بالینی در تلاش برای حل معضل، استدلال‌های موافق و مخالف استخراج کرده‌ایم. توانایی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، اثرات قلبی عروقی و متابولیک، و تأثیر بر عملکرد عصبی مرکزی برای اثبات پیامدهای مثبت اصلی انتخاب شدند.

علاوه بر تراکم کالری، گزارش هایی را در مورد مسئولیت شکلات به عنوان محرک میگرن یا به عنوان یک محرک رفلاکس معده به مری در بخش اثرات منفی قرار داده ایم.

علیرغم بررسی گسترده ادبیات، مطالعات به اندازه کافی بزرگ به طور خاص به شکلات تلخ اختصاص داده نشده است که عوامل مخدوش کننده احتمالی در مورد اثرات مربوط به سلامتی را در نظر گرفته باشد. بنابراین، پاسخ قطعی در مورد سؤال اولیه ما، در حال حاضر، در دسترس نیست.

شکلات

تقاضا برای محصولات ارگانیک کاکائو نیز در حال گسترش است، زیرا مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نگران امنیت غذایی و سایر مسائل زیست محیطی هستند. با این حال، بازار کاکائو ارگانیک هنوز هم سهم بسیار کمی از کل بازار کاکائو را دارد که کمتر از 0.5٪ از کل تولید تخمین زده می شود.

اکنون باب توضیح خواهد داد که چگونه، به عنوان یک آفریقایی از غنا، از شکلات به عنوان منبع آموزشی و یادگیری در تلاش های یادگیری جهانی و آموزش پایدار در آموزش عالی در کانادا و ایالات متحده آمریکا استفاده کرده است.

در حالی که تجربیات فرهنگی خود را از منظر «دیگری» خود در جوامع عمدتاً سفیدپوست به اشتراک می‌گذارد، این ارائه همچنین الزامات فلسفی و آموزشی را در مورد معنای استفاده از کاکائو و شکلات برای آموزش پایداری و آگاهی جهانی در محیط‌های فرهنگی متنوع نشان می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.