شکستن پسته قزوین امروز با دندان موجب افتادن دندان بازیگر معروف ایرانی شد

یک مطالعه با افراد در یک برنامه کاهش وزن نشان داد که شاخص توده بدنی و سطوح تری گلیسیرید در افرادی که پسته مصرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که یک میان‌وعده چوب شور مصرف می‌کردند کمتر بود.

تحقیقات نوظهور نشان می دهد که افزودن پسته به وعده های غذایی با گلیسمی بالا ممکن است پاسخ کلی گلیسمی پس از غذا را کاهش دهد. این بررسی به بررسی مواد مغذی و فیتوکمیکال های موجود در پسته و همچنین اثرات بالقوه سلامتی این آجیل می پردازد.

پسته قزوین امروز از دوران ماقبل تاریخ بخشی از رژیم غذایی بشر بوده است و تمدن های گذشته به دلیل خواص تغذیه ای و بالقوه آن برای مدیریت بیماری ها مورد مصرف قرار گرفته اند. پسته یک آجیل باستانی با تاریخچه ای تاریخی است.

درخت پسته بومی خاورمیانه، یکی از قدیمی ترین درختان آجیل گلدار است. سوابق باستان شناسی مصرف اولیه پسته توسط انسان در ترکیه به 7000 سال قبل از میلاد برمی گردد.

درختان پسته که در آب و هوای گرم شکوفا می شوند، از خاورمیانه تا مدیترانه گسترش یافتند و آجیل به یک غذای لذیذ ارزشمند در میان خانواده سلطنتی، مسافران و افراد عادی تبدیل شد. افسانه ها حاکی از آن است که ملکه سبا پسته را یک غذای سلطنتی انحصاری اعلام کرد.

در قرن اول پس از میلاد، پسته به عنوان یک آجیل با ارزش در رم معرفی شد. پسته به عنوان یک داروی عامیانه برای انواع بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است و ارزش غذایی بالا و ماندگاری طولانی آن نیز آن را به یک ماده غذایی سبک وزن در میان کاشفان و تاجران اولیه تبدیل کرده است.

در دهه 1880، پسته برای اولین بار به عنوان آجیل مخصوص توسط مردم خاورمیانه به آمریکا وارد شد. درختان پسته در اوایل دهه 1930 به طور آزمایشی در کالیفرنیا کاشته شدند.

پس از یک دهه تحقیق دقیق و پرورش انتخابی، یک گونه خاص خاورمیانه برای حمایت از تولید تجاری ظهور کرد. پسته در خوشه های سنگین انگور مانند رشد می کند و مانند بادام با پوسته ای گوشتی احاطه شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.