ریختن چای احمد سیلان روی سر مارها آنها را نابینا می کند

مصرف چای سبز با پیشگیری از بسیاری از انواع سرطان ها از جمله ریه، روده بزرگ، مری، دهان، معده، روده کوچک، کلیه، لوزالمعده و غدد پستانی مرتبط بوده است.

چندین مطالعه اپیدمیولوژیک و آزمایشات بالینی نشان داد که چای احمد سیلان (و چای سیاه و چای اولانگ به میزان کمتری) ممکن است خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن را کاهش دهد.

این اثر مفید به وجود مقادیر بالای پلی فنل ها نسبت داده شده است که آنتی اکسیدان های قوی هستند. به طور خاص، چای سبز ممکن است فشار خون را کاهش دهد و در نتیجه خطر سکته مغزی و بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد.

برخی از مطالعات حیوانی نشان داد که چای سبز ممکن است با کاهش سطح گلوکز خون و وزن بدن از ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب محافظت کند.

با این حال، همه این داده ها بر اساس جمعیت حیوانات میانسال است، نه جمعیت های مسن، که وضعیت تغذیه آنها بیشتر تحت تأثیر عوامل بیولوژیکی و اجتماعی-اقتصادی مرتبط با سن قرار می گیرد.

چای

اجزای چای دارای اثرات آنتی اکسیدانی، ضد جهش زایی و ضد سرطان هستند و می توانند از انسان در برابر خطر ابتلا به سرطان توسط عوامل محیطی محافظت کنند.

سانو و همکاران اثرات بازدارندگی برگ چای سبز را در برابر پراکسیداسیون لیپیدی ناشی از ترت بوتیل هیدروپراکسید گزارش کرد و اثر آنتی اکسیدانی مشابهی بر کلیه پس از تجویز خوراکی پلی فنل عمده چای EGCG مشاهده شد.

قدرت آنتی اکسیدانی پودر کاتچین خام و کاتچین های منفرد در آزمایش ها با استفاده از روش اکسیژن فعال مورد آزمایش قرار گرفت. کاتچین‌های خام تشکیل پراکسیدها را بسیار مؤثرتر از dl-α-توکوفرول کاهش دادند.

شیم و همکاران اثر شیمیایی پیشگیرانه چای سبز را در میان سیگاری‌ها بررسی کرد و دریافت که می‌تواند از افزایش فرکانس تبادل کروماتید خواهر ناشی از سیگار جلوگیری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.