دفتر جادویی که قابلیت شناسایی صاحب خود را دارد

در این مقاله، ما با توجه به روندهای فعلی و پیش بینی، به اندازه فزاینده بازار دفتر جادویی و کاغذ می پردازیم. ما در مورد عوامل محرک این روندها بحث می کنیم و می بینیم که چگونه همه گیر و سایر رویدادهای جهانی تقاضا برای دفترچه ها را افزایش می دهد.

ما همچنین به دو بخش در صنعت دفتر جادویی که در حال رشد است، نگاه می کنیم. اینها شامل دفتر های بازیافت شده پایدار و بخش های سلامتی ذهن آگاهی است که با سرعت غافلگیرکننده در سطح جهان رشد می کند.

اختلال حافظه می تواند استفاده از کمک های حافظه خارجی را برای حفظ استقلال عملکردی ضروری کند. از آنجایی که یادگیری و یادآوری استفاده از کمک های خارجی ممکن است دشوار باشد، فناوری ممکن است کارایی استراتژی های توانبخشی فعلی را بهبود بخشد. ما توسعه تکراری یک برنامه دیجیتالی یک دفتر جادویی حافظه کاغذی و مدادی را شرح می دهیم.

بیست شرکت‌کننده (سن 54+) با سطوح مختلف توانایی شناختی برای 4 تکرار آزمون قابلیت استفاده (5 شرکت‌کننده در هر تکرار) انتخاب شدند.

هر شرکت کننده یک سری کارها را با استفاده از نوت بوک حافظه دیجیتال (DMN) تکمیل کرد و به دنبال آن پرسشنامه هایی که رضایت (پرسشنامه رضایت از رابط کاربری) و رتبه بندی قابلیت استفاده (پرسشنامه قابلیت استفاده از سیستم پس از مطالعه) را برای برنامه ارزیابی می کردند، تکمیل کردند.

بین تکرارهای 2 و 5، شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی در زمان برای انجام چندین نوع کار (مانند افزودن رویداد، پیمایش رابط) با استفاده از DMN نشان دادند.

شرکت کنندگان در تکرار 5 همچنین به تمام خرده مقیاس های پرسشنامه قابلیت استفاده و رضایت امتیاز بسیار بالایی دادند. زمان‌های تکمیل کار سریع‌تر با رتبه‌بندی سیستم مطلوب‌تر مرتبط بود. با این حال، نه زمان عملکرد کار و نه رتبه‌بندی سیستم با توانایی‌های شناختی، استفاده از ابزار زمان‌بندی یا راحتی با فناوری ارتباط نداشتند.

هم پرسشنامه و هم داده های مبتنی بر عملکرد نشان می دهد که استفاده از تکرار نهایی DMN آسان بود. علاوه بر این، برنامه علی رغم تفاوت های فردی در توانایی شناختی، آشنایی با ابزارهای زمان بندی و راحتی با فناوری، کاربر پسند بود.

کار آینده نشان خواهد داد که آیا DMN از نقص‌های حافظه گذشته‌نگر و آینده‌نگر روزمره پشتیبانی می‌کند و استقلال عملکردی و کیفیت زندگی را برای افراد دارای اختلال شناختی افزایش می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.