خوردن گلابی صادراتی موجب راهی شدن کودک 3 ساله به بیمارستان شد

گلابی صادراتی بزرگ نیوزلندی مربوط به گلابی کمیس است که تقریباً گرد است و پوستی طلایی مایل به قهوه ای دارد. گوشت آبدار شیرین آن به قدری صاف است که تقریباً در دهان شما آب می شود.

این گلابی برای تهیه مربا، ژله و سس مناسب است.ویژگی ها: از بین دو نوع گلابی آنژو، گلابی سبز راحت تر یافت می شود، اگرچه گلابی قرمز در حال افزایش است. این گلابی ها کوتاه، چمباتمه زده و بسیار چاق به نظر می رسند که انگار تقریباً گردن ندارند و ظاهری شبیه تخم مرغ به آن ها می بخشد.

هر دو گونه دارای پوستی صاف با گوشتی آبدار و سفت هستند. سبز انجو سبز باقی می ماند، حتی زمانی که به طور کامل رسیده است. اینها بهتر است به صورت خام مصرف شوند.ویژگی ها: این گلابی به شکل سیب از بسیاری جهات غیر معمول است.

اولاً شکلی بسیار نامشخص دارد. دوم اینکه بافت پوست کمی شن است و به نرمی گلابی های دیگر نیست. ثالثاً، گوشت به خصوص آبدار نیست (به طور نسبی) و دارای تردی است که در حد ترد است. چهارم، فاقد طعم معمولی “گلابی” است.

در نهایت، برخلاف بسیاری از میوه‌ها، گلابی آسیایی زمانی رسیده است که سفت باشد، نه زمانی که در برابر لمس انعطاف پذیرتر شود. با خوردن آن به صورت خام و در سالاد و سالاد از ویژگی های گلابی آسیایی بهره ببرید.

خصوصیات: گلابی کمیس در دو نوع قرمز و سبز وجود دارد. با این حال، گلابی قرمز کمیس هنوز نسبتاً جدید است و اولین بار در دهه 1970 در باغ پیدا شد. گلابی قرمز و سبز کمیس دارای پوستی هستند که خیلی راحت می شکند و بسیار شیرین، بافت کرمی و آبدار هستند.

در سبدهای میوه هدایای تعطیلات محبوب است، بنابراین به “گلابی کریسمس” معروف شده است. این گلابی ها به دلیل ماهیت نسبتاً ظریف و آبدار بودن برای شکار غیرمجاز ایده آل نیستند، اما برای پخت و خوردن با پنیر عالی هستند. فرانسوی ها بسیار ارزشمند هستند، از این گلابی با یک بری فرانسوی خوب یا یک فوماژ خامه ای نرم دیگر لذت ببرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.