خوردن چای ماسالا موجب رفع سردرد های میگرنی می شود

اغلب گفته می شود که بهترین محصول هند برای غرب است. متأسفانه در بیشتر موارد، چه بهترین چای یا زعفران باشد، درست است. با این حال، چند استثنا برای این قاعده وجود دارد.

مانند چای ماسالا مفهومی که چای را نه تنها مقرون به صرفه کرد، بلکه یک نسل کامل را به نوشیدنی های آیینی چای تبدیل کرد، تنها نوشیدنی ای که همه این کارها را انجام داد چای ماسالا یا به قول برخی چای لاته یا چای چای است.

CTCهای هندی تقریباً برای طعم و مزه سفارشی ساخته می شوند قوی، طعم دار، معطر یا هر سه با هم. به گفته کارشناسانی که با برخی از شرکت‌های برتر چای پتی کار کرده‌اند، ترکیب‌های CTC که هندی‌ها مصرف می‌کنند کیفیت بالایی دارند و بسته به ترکیب برگ‌ها، جوانه‌ها و دانه‌ها می‌توانند تا چند هزار روپیه افزایش پیدا کنند.

بهترین CTC در ماهاراشترا و گجرات طراحی و فروخته می‌شود ایالت‌هایی که نه تنها چای ماسالا را با شیر طراحی کرده‌اند و تکرار می‌کنند، بلکه تکامل‌یافته‌ترین و سخت‌ترین کام را در مورد فنجان مورد علاقه‌شان دارند.

در حالی که یک داستان حاکی از آن است که چای ماسالا به طور تصادفی زمانی که یک راهب بودایی در راه خود به چین، با رعایت آیین بی خوابی، چند برگ وحشی را جوید و احساس جوانی کرد، ایجاد شد، بسیاری بر این باورند.

یک پادشاه باستانی بود که آن را به گونه ای ساخت که در ساعات طولانی دربار هوشیار بماند. البته، افسانه سومی وجود دارد که می گوید بوتی سانجیوینی (و معجون آن) که یک لاکشمان را در کما زنده کرد، اولین چای است.

عامل مشترکی که به این داستان اعتبار می بخشد این است که درختچه ای که در هر یک از داستان ها ذکر می شود شبیه به Camellia sinensis است، درختچه ای چای که توسط رابرت بروس و برادرش چارلز در آسام در سال 1823 کشف شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.