خوردن میگو پرورشی بوشهر در هفته می تواند وزن شما را تا 10 کیلو کاهش دهد

میگو پرورشی بوشهر در سراسر جهان در حال رشد است و یکی از عوامل محرک اصلی آن ارزش بالای آن در بازارهای جهانی غذاهای دریایی است. در سال 2018، اولین ارزش فروش سخت پوستان پرورشی 69300 میلیون دلار بود که در آن پنائوس (Litopenaeus) vannamei با نرخ رشد سالانه 8.78 درصد بیشترین گونه کشت شده بود.

در نتیجه اهمیت میگوی پرورشی به عنوان منبع غذایی، اشتغال و توسعه اقتصادی غیر قابل انکار است. افزایش تقاضا و کمبود منابع، مانند زمین و آب، صنعت را به سمت تشدید پرورش میگو سوق داده است.

با این حال، روش‌های کشاورزی فشرده مرسوم با نرخ تبادل آب بالا می‌تواند منجر به شیوع بیماری و تلفات محصول شود (Thitamadee et al., 2016). از این نظر، روند فعلی افزایش تقاضا برای “سیستم های فشرده کنترل شده” با افزایش کارایی و امنیت زیستی را نشان می دهد.

در مناطق تولید بزرگ (به عنوان مثال، آسیا و برخی از کشورهای آمریکای لاتین)، فناوری Biofloc (BFT) جایگزینی برای غلبه بر این مسائل شد و قابلیت پیش بینی و سازگاری را افزایش داد.

BFT به بهینه سازی مواد مغذی کمک می کند زیرا مطالعات گزارش کردند که بیوفلوک ها می توانند در حدود 20٪ از پروتئین مورد نیاز میگو نقش داشته باشند.

برفورد و همکاران (2004) پیشنهاد کرد که تا 29 درصد از احتباس نیتروژن روزانه میگو توسط بیوتای طبیعی (بیوفلوک) تامین می شود. این دانه های میکروبی همچنین ویتامین ها، ترکیبات فعال زیستی و باکتری های مفید (پروبیوتیک ها) را فراهم می کنند.

تحت شرایط مناسب، BFT کارایی خوراک را بهبود می بخشد، رشد را تحریک می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند، و وضعیت فیزیولوژیکی بهتری را در مقایسه با میگوهای پرورشی در سیستم های سنتی ارتقا می دهد.

امروزه پس از 20 سال تکامل، BFT برای مناطق، مکان ها، شوری های مختلف، در یک فاز تک فاز یا چند فاز، شرایط بیرونی و داخلی، و با توجه به زیرساخت های مختلف مزرعه، عملیاتی و عملیاتی، به کار گرفته شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.