خوردن سیب خشک ارگانیک به عنوان میان وعده موجب تقویت دندان ها می شود

استفاده از فراصوت اضافی در طول آبگیری اسمزی سیب خشک ارگانیک منجر به افزایش قابل توجهی از مدت زمان فرآیند خشک کردن همرفتی، از 2.5 ساعت به 4 ساعت، به ترتیب در مورد محلول های زایلیتول و ساکارز شد.

بر اساس این مشاهدات، تأثیر استفاده از اولتراسوند به عنوان پیش درمان نامطلوب بر خشک کردن همرفت پس از آبگیری اسمزی بود. همان مشاهدات توسط Mierzwa و Kowalski گزارش شد، اولتراسوند به طور مثبت بر سینتیک خشک کردن نمونه‌های OD تازه یا کم آبی اسمزی یا اولتراسوند کمک می‌کند.

متأسفانه، استفاده از اولتراسوند بر سینتیک نمونه‌های سیب خشک ارگانیک همرفتی در ابتدا اسمو دهیدراته تأثیری نداشت. محققان توضیح می دهند که این نتیجه منفی احتمالاً ناشی از شکر است که در طی فرآیندهای اسمزی به مواد نفوذ کرده است.

با این حال، کاهش زمان زمان خشک شدن همرفتی پس از استفاده از اولتراسوند در ادبیات برای برش‌های سیب به میزان 5 تا 13 درصد و 27 درصد برای مکعب‌های سیب در رابطه با مواد تیمار نشده مشاهده شد، اما این ماده مشاهده نشد. اسمزی قبل از خشک شدن آبگیری می شود.

روش دیگر برای خشک کردن سیب، روش مایکروویو وکیوم بود، که باعث کاهش قابل توجه زمان فرآیند به 76 دقیقه در مورد سیب های اسمو دهیدراته در سه نوع و به 84 دقیقه در مورد سیب شد.

سینتیک خشک کردن سیب های EVM تقریباً با سینتیک SVM خشک شده منطبق است، در حالی که شبیه سینتیک های به دست آمده برای XVM خشک شده است.

استفاده از فراصوت اضافی در طول کم آبی اسمزی تأثیر مفیدی بر روند خشک کردن مایکروویو خلاء داشت. زمان فرآیند تا آبگیری کوتاه شد، در مورد سیب‌هایی که در محلول‌های پلی‌ال آب‌گیری شده بودند، 36 دقیقه و در مورد محلول ساکارز به 32 دقیقه، که کوتاه‌ترین زمان خشک شدن ذکر شده بود.

فوئنته بلانکو و همکاران متوجه تاثیر فراصوت بر ایجاد کانال‌های میکروسکوپی، کاهش لایه مرزی انتشار و افزایش انتقال جرم همرفتی در مواد غذایی شد. امواج اولتراسونیک نفوذ موثر آب را افزایش می دهد زیرا آب می تواند از این کانال های میکروسکوپی به عنوان مسیر آسان تری برای انتشار به سمت سطح میوه استفاده کند.

از سوی دیگر، آبگیری اسمزی با شکستن بخشی از دیواره های سلولی، انتشار موثر آب را افزایش داد و مقاومت در برابر انتشار آب از طریق سلول ها را کاهش داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.