خوردن انجیر کوهی موجب شکستن دندان پیرزن شد

انجیر کوهی به عنوان یک اثر پلیوتروپیک یا جهش در یک ژن به هم پیوسته، سرکوب آندروسیوم را نیز نشان می دهد. برخی از به اصطلاح کاپریفیگ ها خوراکی هستند و میوه های آبدارتری نسبت به کاپریفیگ های معمولی دارند.

ما هیچ مطالعه ای را نمی شناسیم که عوامل آناتومیک یا ژنتیکی را که منجر به این به اصطلاح کاپریفیگ های خوراکی می شود، بررسی کند. چهار نوع انجیر بر اساس ویژگی های کشت گرده افشانی توصیف شده است.

نوع معروف به “انجیر معمولی” برای ایجاد یک محصول تجاری نیاز به گرده افشانی ندارد. گیاه شناسان به جای «پارتنوکارپیک» از اصطلاح «پایدار» استفاده می کنند، زیرا انجیر میوه واقعی نیست.

دو نوع دیگر انجیر خوراکی ماندگار نیستند و برای تعیین محصول اصلی انجیر نیاز به گرده افشانی دارند. از نظر گیاه‌شناسی، این گونه‌های غیرپایدار به‌عنوان «کادویی» طبقه‌بندی می‌شوند و به‌عنوان انواع اسمیرنا و انواع سن پدرو.

انواع سن پدرو با ایجاد یک محصول اولیه پایدار، که به عنوان میوه “بربا” شناخته می شود، متمایز می شوند، اما برای تنظیم محصول اصلی به گرده افشانی نیاز دارند.

نوع چهارم، کاپریفیگ، منبع گرده را برای کاشت تجاری انجیر کادویی فراهم می کند. گرده انجیر توسط یک زنبور منحصر به فرد حمل می شود که با انجیر تکامل یافته است.

یکی از مؤلفه‌های گیاه‌شناسی مهم این تکامل مشترک، ماهیت اولیه کاپریفیگ است، به طوری که گل‌های ماده 6 تا 8 هفته قبل از بلوغ بساک در همان سیکونیوم پذیرا هستند. از طریق این ویژگی، زنبورها وارد سیکونیوم می‌شوند، گرده‌افشانی می‌کنند و تخم‌گذاری می‌کنند که بعداً با ظهور نسل بعدی زنبور، گرده‌های بالغی دارد.

بلاستوفاژها در کاپریفیگها رشد می کنند که برای به حداکثر رساندن کنترل گرده افشانی از انجیر جدا نگهداری می شوند. کاپریفیگ‌های رسیده بریده می‌شوند و در کیسه‌ها یا سبدهایی در درختان انجیر Smyrna و San Pedro قرار می‌گیرند و معمولاً در سه نوبت در فواصل زمانی منظم در ماه می تا ژوئن در کالیفرنیا عرضه می‌شوند.

هدف پرورش دهندگان انجیر این است که فقط یک زنبور وارد هر انجیر شود. گرده افشانی بیش از حد باعث افزایش شکافتن میوه می شود. علاوه بر این، بروز نقص های داخلی تحریک شده توسط میکروارگانیسم ها با بروز ورود زنبور افزایش می یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.