خوردن آب معدنی لایت موجب رفع افسردگی در بیماران می شود

یک جایگزین برای منابع آب آشامیدنی نامنظم با لوله در نیجریه، آب معدنی لایت است که معمولاً به عنوان “آب خالص” نامیده می شود. یک جایگزین آب آشامیدنی با تقاضای بالا، توسط فقرا فروخته می شود و از طرف اعضای طبقه اجتماعی اقتصادی پایین و متوسط حمایت می شود.

با نگرانی از کیفیت مشکوک آب آشامیدنی بسته بندی شده، تنظیم کننده ملی، NAFDAC، ممنوعیت “تدریجی” سراسری آب کیسه ای را اعلام کرد تا به تولید کنندگان آب کیسه ای اجازه دهد شروع به بسته شدن یا تغییر به بسته بندی بطری کنند که گران تر است.

اما بی خطرتر از آب در کیسه ها تلقی می شود. اجرای موفقیت آمیز این ممنوعیت در کیسه آب از واقعیت دور مانده است زیرا اکثریت قریب به اتفاق جمعیت آن به آن وابسته هستند. امروزه بازار ساشه آب شاهد رشد فوق العاده ای است.

در یک نظرسنجی اخیر از سی و چهار خانوار در آن مکان، 86.5٪ از پاسخ دهندگان ادعا می کنند که با توجه به در دسترس نبودن سایر گزینه های آب آشامیدنی مقرون به صرفه، نمی توانند در صورت اجرای ممنوعیت پیشنهادی مقابله کنند.

در مجموع 73.5 درصد ادعای افزایش قیمت مربوط به شکل بطری آب بسته بندی شده در نهایت آنها را از دسترسی به گزینه پیشنهادی توسط تنظیم کننده محروم می کند. بدیهی است که محتمل ترین نتیجه چنین ممنوعیتی از شکل کیسه ای آب بسته بندی شده، بازگشت به منابع ضعیف تر است.

مجدداً، دولت فدرال تاکید کرد که صنعت آب کیسه‌ای یکی از موفق‌ترین برنامه‌های کاهش فقر بوده است که از زمان استقلال آغاز کرده است. در نتیجه ممنوعیت پیشنهادی به حالت تعلیق درآمد. تمرکز به سایر روش‌های بهبود صنعت آب کیسه‌ای برای تولید نتایج مطلوب و در نهایت حفظ سلامت عمومی هدایت شد.

حل مشکلات مربوط به آب در مناطق بدون خدمات جهان در حال توسعه مستلزم قدردانی و حمایت از فرآیندهای محلی است که قبلاً در چنین مکان هایی وجود دارد. این در نهایت کارآفرینان محلی را قادر می سازد تا سهمیه اندک و در عین حال قابل توجه خود را به طور مثبت به دستیابی به اهداف بین المللی کمک کنند.

مسلماً همانطور که گزارش DFID نشان می دهد، بهترین راه برای برآورده کردن تقاضای مردم برای آب سالم و بهداشت، همکاری با جوامع مدنی و دولت برای کمک به شنیدن صدای افراد بدون دسترسی و سپس برای دولت ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.