با خوردن کیوی خونی 1401 کم خونی بدنتان را جبران کنید

کیوی خونی 1401 به عنوان یک منبع تغذیه خوب از محبوبیت برخوردار است و سرشار از فیبر، پتاسیم، ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها از جمله لوتئین است، یک اکسی کاروتنوئید با ظرفیت آنتی اکسیدانی بالا. نشان داده شده است که کیوی دارای خواص محافظتی قلب است.

در مطالعه آنتی اکسیدانی اسلو، ما دریافتیم که مصرف روزانه سه عدد کیوی باعث کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک، افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی و تنظیم مثبت ژن های دخیل در دفاع از استرس و ترمیم DNA می شود.

کیوی همچنین فعالیت آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) را مهار می کند. مکانیسم‌های احتمالی دیگر ممکن است شامل افزایش مصرف پتاسیم و یا اتساع عروق از طریق واکنش‌پذیری عروقی با واسطه اکسید نیتریت (NO) باشد.

فرض شده است که استرس اکسیداتیو نقش احتمالی در پاتوژنز فشار خون بالا دارد. مصرف بیشتر آنتی اکسیدان ها ممکن است فراهمی زیستی اکسید نیتریک (NO) را با کاهش تشکیل اکسیدان درون زا افزایش دهد.

هدف اصلی مطالعه حاضر بررسی این موضوع بود که آیا مصرف کیوی باعث کاهش فشار خون 24 ساعته مطب و سرپایی در مردان و زنان با افزایش متوسط فشار خون در مقایسه با مصرف سیب می‌شود.

ما همچنین عملکرد اندوتلیال را که توسط بیومارکرهای متابولیسم NO (دی متی‌لارژینین نامتقارن [ADMA]، دی متیل‌آرژینین متقارن [SDMA]، نسبت ال‌آرژنین، ال‌آرژنین ADMA) و عکس‌پلتیسموگرافی انگشتی بین گروه‌های میوه ارزیابی شد، مقایسه کردیم.

مردان و زنان با فشار خون سیستولیک مطب 130-159 میلی متر جیوه و یا فشار خون دیاستولیک 85-99 میلی متر جیوه، در سنین 69-35 سال، از طریق آگهی روزنامه، دعوت نامه یا ارجاع به بخش قلب و عروق پیشگیرانه در بیمارستان دانشگاه اسلو دعوت شدند.

همه شرکت‌کنندگان تحت معاینات پایه برای واجد شرایط بودن (شامل سابقه پزشکی و الکتروکاردیوگرام برای ارزیابی هیپرتروفی بطن چپ) توسط پزشکان مورد مطالعه قرار گرفتند.

معیارهای خروج شامل درمان دارویی ضد فشار خون، BMI > 35 کیلوگرم بر متر مربع، بیماری قلبی عروقی علامت دار، اختلال عملکرد کلیوی، دیابت درمان شده با دارو، استفاده از مکمل های ویتامین و آنتی اکسیدان (و عدم تمایل به ترک این مکمل ها) یا سایر شرایطی بود که توسط بالینی قضاوت می شود.

محقق برای تأثیرگذاری بر انطباق با روش های مطالعه. کمیته‌های منطقه‌ای اخلاق تحقیقات پزشکی و سلامت در نروژ مطالعه را تأیید کردند و همه افراد رضایت آگاهانه کتبی خود را دادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.