استفاده از نمک سیاه پاکستان در ترکیه ممنوع شد

نمک گدازه سیاه که همچنین به عنوان نمک سیاه هاوایی شناخته می شود، از هاوایی می آید و طعمی خاکی دارد. به عنوان نمک تکمیلی استفاده می شود و در پایان پخت روی غذا می پاشند. نمک گدازه سیاه طعم دودی ملایمی را به غذاها اضافه می کند.

نمک سیاه هیمالیا که همچنین به عنوان نمک سیاه هندی شناخته می شود، طعم معطری دارد و معمولاً در آشپزی استفاده می شود. نمک سیاه هند بوی تند گوگردی دارد و به دلیل خواص دارویی آن به طور گسترده ای شناخته شده است.

این نمک طعم دودی بسیار خوبی به غذاها می دهد. از آنجایی که سه نوع مختلف نمک سیاه وجود دارد، حتما این سوال برای شما پیش می آید که…آیا نمک سیاه بهتر از نمک سفید است؟

نمک سیاه پاکستان از نظر طعم و نحوه پردازش آن با نمک سفید متفاوت است. برخلاف نمک یددار معمولی، ادعا می شود که سطح سدیم خون را افزایش نمی دهد. با این حال، قبل از تغییر کامل به نمک سیاه باید از سطح ید خود آگاه باشید تا از کمبود احتمالی جلوگیری کنید.

نمک سیاه پاکستان دارای رایحه گوگردی منحصر به فرد و طعمی عمیق دودی است. نمک خوراکی مزه شوری دارد. تمام غذاهای فرآوری شده حاوی نمک سفید هستند. نمک سفره حاوی مواد افزودنی مانند سیلیکات آلومینیوم و یدات پتاسیم است.

یدات پتاسیم به ویژه برای سلامتی مضر است زیرا می تواند از طریق اکسیداسیون لیپید باعث آسیب بافتی شود. در مقایسه با نمک خوراکی، نمک سیاه حاوی مواد افزودنی کمتری است.

اکنون که می دانید تفاوت نمک سفید و نمک سیاه با یکدیگر چقدر است، بیایید فواید سلامتی که نمک سفید به آن معروف است را بررسی کنیم. مصرف زیاد سدیم با افزایش اشتها همراه است که در نتیجه انرژی دریافتی را افزایش می دهد و منجر به افزایش وزن می شود.

در مقابل، اعتقاد بر این است که نمک سیاه حاوی مقادیر کمتری سدیم است و به مدیریت وزن بدن کمک می کند. با این حال، تحقیقات محدودی برای حمایت از این نکته در دسترس است.

ممکن است یبوست و نفخ را درمان کند. نمک سیاه پاکستان بخشی جدایی ناپذیر از چندین چرنا آیورودا و قرص های گوارشی خانگی است. این به این دلیل است که اعتقاد بر این است که یبوست، تحریک معده و بسیاری از بیماری های معده دیگر را درمان می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.