استفاده از لوله پلی اتیلن 700 در ساخت گلدان های بزرگ شهری

در مورد اتصال لوله پلی اتیلن 700 با یکدیگر و با اتصالات باید توجه داشت که ابتدا لوله و اتصالات استاندارد بوده سپس از تجهیزات استاندارد برای اتصال استفاده می شود و در نهایت نحوه اتصال توسط پیمانکاران اصولی و صحیح می باشد.

تجهیزات مورد استفاده برای انجام فرآیند اتصال جوش حرارتی باید به طور ویژه برای کار با لوله و دستورالعمل های جوش طراحی شوند. علاوه بر این، تجهیزات باید به خوبی نگهداری شده و قابلیت عملکرد مطابق با مشخصات فنی اعلام شده را داشته باشند.

به این نوع اتصال لوله های پلی اتیلن، اتصال حرارتی نیز گفته می شود که در این روش دو سر لوله های پلی اتیلن به صورت حرارتی هستند.

d به طور همزمان قبل از اتصال. این گرما توسط صفحه داغ ایجاد می شود و دمای صفحه داغ به حدود 210 درجه سانتیگراد می رسد. در مرحله گرمایش و سرمایش باید پارامترهای زمان و فشار مکانیکی روی لوله پلی اتیلن رعایت شود.

این نوع اتصال برای لوله های پلی اتیلن با قطر خارجی یکسان و ضخامت دیواره مشابه استفاده می شود. با توجه به تلرانس در ضخامت دیواره لوله های پلی اتیلن مارپیچ که بر اساس قطر داخلی تولید می شوند، ممکن است در تراز و اتصال لوله های پلی اتیلن به روش جوش لب به لب مشکلی ایجاد شود.

جوشکاری الکتروفیوژن با جوشکاری ذوب حرارتی متفاوت است. تفاوت اصلی در روش گرم کردن مفصل است. در روش ذوب حرارتی جوشکاری یک ابزار حرارتی برای گرم کردن اتصال است.

در روش جوشکاری مذاب گرم از ابزارهای حرارتی برای گرم کردن سطح لوله ها و اتصالات پلی اتیلن استفاده می شود اما در جوشکاری الکتروفیوژن گرما از طریق جریان الکتریکی در داخل تولید می شود. در لوله های پلی اتیلن استحکام جوش ایجاد شده به روش الکتروفیوژن بیشتر از جوش ذوب شده با سرب است.
جوشکاری الکتروفیوژن روشی برای جوشکاری لوله ها و اتصالات پلی اتیلن است که از اتصالات مخصوصی که دارای سیم مقاومت الکتریکی هستند برای تولید گرما برای ذوب سطوح جوش استفاده می شود.

جریان الکتریکی از طریق دستگاه جوش الکتروفیوژن و جعبه کنترل آن به دو سر اتصال منتقل می شود. مانند روش های جوشکاری ذوب حرارتی، در روش الکتروفیوژن از انواع اتصالات زین و سوکت استفاده می شود. اصول فرآیند جوشکاری الکتروفیوژن برای اکثر اتصالات الکتروفیوژن یکسان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.