استفاده از سیر تازه امروز برای رام کردن حیوانات وحشی

در مدل های تجربی، عصاره سیر خواص آنتی اکسیدانی و محافظت در برابر اثرات نوروتوکسیک ناشی از آمیلوئید بتا را نشان داده است. آلیسین، یک ترکیب ارگانوسولفور موجود در سیر، آنزیم های کولین استراز را مهار می کند و سطح استیل کولین مغز را افزایش می دهد.

هیچ RCT برای این ترکیبات وجود ندارد. در مطالعه کوهورت Doetinchem، شامل 2613 شرکت‌کننده 43 تا 70 ساله، مصرف بیشتر آلیوم (پیاز، سیر و تره فرنگی) با نمرات بدتری در انعطاف‌پذیری شناختی و سرعت فرآیندهای شناختی در تحلیل‌های مقطعی همراه بود، در حالی که در تحلیل‌های طولی. مصرف آلیوم با زوال شناختی ارتباط نداشت.

چندین قدرت فارماکولوژیک دیگر به سیر تازه امروز و ترکیبات آن اختصاص داده شد. آماده‌سازی‌های مختلف سیر در بسیاری از مدل‌های تجربی اثرات محافظتی کبدی نشان دادند.

در واقع، ترکیبات روغن سیر، به ویژه ترکیب 11، گیرنده سازنده آندروستان (CAR) و فاکتور 2 مرتبط با فاکتور هسته ای E2 (Nrf2) را فعال می کند که به سنتز آنزیم های متابولیزه کننده دارو کمک می کند.

نشان داده شد که هموژنه سیر تازه امروز تهیه شده دارای اثرات مفیدی در برابر آسیب کبدی ناشی از ایزونیازید + ریفامپیسین در موش صحرایی است. اثر پیشگیرانه عصاره سیر برای کاهش غلظت سرب بافتی (Pb) به طور تجربی در موش نشان داده شد.

در واقع، استفاده همزمان از عصاره سیر در دوزهای مختلف به طور قابل توجهی غلظت سرب را کاهش می دهد که نشان دهنده فعالیت درمانی بالقوه سیر در برابر سرب است.

روغن سیر، مشابه N-استیل سیستئین، همچنین مشخص شد که واسطه های الکتروفیل و رادیکال های آزاد را از طریق واکنش های کونژوگاسیون و کاهش از بین می برد و بنابراین از کبد در برابر دوزهای سمی استامینوفن محافظت می کند.

اثر مصرف سیر تازه امروز و اجزای آن بر تحریک سیستم ایمنی به دلیل افزایش تعداد کل گلبول های سفید خون و بهبود سلولی مغز استخوان گزارش شده است.

همچنین مشخص شد که ترکیب ارگانوسولفور موجود در سیر با برهمکنش با آنزیم حاوی گوگرد، عوامل اکسید کننده را از بین می برد و از تشکیل پیام رسان های پیش التهابی جلوگیری می کند.

توانایی ترکیب 12 در جلوگیری از آسیب کبدی ناشی از Concanavalin A با واسطه ایمنی در موش نیز مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که 12 اثر سلول‌های T و مولکول‌های چسبندگی را تعدیل می‌کند و یک اثر بازدارنده بر فعال‌سازی NF-kB اعمال می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.