استفاده از زعفران سحرخیز در دبی به عنوان تسکین دهنده سردرد

مهم ترین کاربرد زعفران سحرخیز در دبی در مواد غذایی است که در تولید برخی از غذاهای سنتی به دلیل رنگ، طعم دهنده و معطر کردن آن ارزش زیادی دارد.

زعفران علاوه بر استفاده به عنوان ادویه، از دیرباز به دلیل خواص درمانی آن به عنوان یک گیاه دارویی مورد توجه بوده است. در نقاشی‌های دیواری یافت شده در جزیره سانتورینی، که قدمت آن به 1627 قبل از میلاد باز می‌گردد، می‌توان مشاهده کرد که نوعی از کلاله‌های کروکوس (C. sativus یا C. cartwrightianus) به الهه Thera ساخته شده است.

تحقیقات فرنس و بندرسکی این امر را به خواص درمانی زعفران نسبت دادند. در واقع، زعفران از قرن شانزدهم تا بیستم در فهرست گیاهان دارویی و در فارماکوپه اروپا، به عنوان بخشی از آماده‌سازی‌های دارویی متعدد، گنجانده شد.

با این حال، استفاده دارویی و دارویی زعفران با ظهور داروهای مصنوعی مشتق شده از شیمی از بین رفت. با این حال، اخیراً، علاقه علمی به بررسی مجدد فعالیت زیستی شناخته شده زعفران در حال افزایش است.

خواص زیست فعال مشاهده شده در انتشارات علمی اخیر به اجزای اصلی ذکر شده در بالا و همچنین به فعالیت هم افزایی تمام ترکیبات موجود در ادویه نسبت داده می شود.

کاروتنوئیدها مسئول رنگ شدیدی هستند که زعفران به محلول های آبی می دهد. کاروتنوئید اصلی زعفران اولین بار توسط آشوف در سال 1818 جدا شد، آن را کروسین نامیدند که از کلمه “crocos” به معنای زعفران در آلمانی گرفته شده است. دکر ماهیت گلیکوزیدی آن را نشان داد و کارر و سولومون ساختار و فرمول مولکولی آن را ایجاد کردند.

کروستین کاروتنوئید دی کربوکسیلیک است که پس از گلیکوزیلاسیون، نام کروسین را دریافت می کند. کروسین‌های موجود در عصاره‌های آبی زعفران سحرخیز در دبی با هم ترکیب می‌شوند و در غلظت‌های بالا، تحت تجمع قرار می‌گیرند.

در سال 1982، Pfander شش کروسین را جدا کرد، در حالی که پس از دو سال، اسپرانزا ایزومرهای سیس و ترانس کروسین ها را با کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) و طیف سنجی مرئی UV (UV-V) شناسایی کرد.

در سال 1995، تارانتیلیس تعداد زیادی کروسین را شناسایی کرد و در سال 2006، کارمونا و همکارانش چهار کروسین دیگر را شناسایی کردند و نام استرهای گلیکوزیدی را ساده کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.